Pliki cookie zawierają wyłącznie anonimowe informacje.
Jeśli chcesz zrezygnować z korzyści, które dają Ci pliki cookie, możesz to zrobić, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki. Tutaj dowiesz się, jak to zrobić.
Nie bójcie się – tu jest Polska i prawo jest równe dla wszystkich – apeluje do wszystkich pracowników, nie tylko Fiata, prokurator Bogdan Święczkowski, były szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jednocześnie zapowiada, że społecznie będzie pomagał Solidarności FAP egzekwować polskie prawo i bronić pracowników.
Czytaj dalej »Ponad tysiąc osób podczas wiecu zorganizowanego w środę, 16 maja 2012 przez Solidarność przed bramą Fiat Auto Poland w Tychach wezwało dyrekcję do natychmiastowego zaprzestania dyskryminacji i zastraszania pracowników, rozpoczęcia rzeczywistego dialogu społecznego oraz poparło żądanie równej podwyżki płac w wysokości 450 zł miesięcznie dla każdego zatrudnionego.
Czytaj dalej »Podczas specjalnej konferencji prasowej w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie podczas specjalnej konferencji prasowej odbyła się w poniedziałek 7 maja 2012 premiera spotu emerytalnego – „Żądamy prawdziwej reformy!”. Zamiast przymusu pracy do śmierci Solidarność domaga się rzeczywistej poprawy systemu emerytalnego, m.in. przez włączenie do niego kontraktów menadżerskich i likwidacji umów śmieciowych.
Czytaj dalej »Wiec protestacyjny przeciwko łamaniu praw pracowniczych, związkowych i wolności obywatelskich organizuje NSZZ Solidarność w środę, 16 maja 2012 o godz. 14 przed bramą główną FAP w Tychach. Będzie to wezwanie dyrekcji FAP do natychmiastowego zaprzestania dyskryminacji związkowców w naszym zakładzie, pełnego poszanowania polskiego prawa oraz rozpoczęcia rzeczywistego dialogu społecznego.
Czytaj dalej »Koszty pracy w Polsce były w 2011 ponad trzy razy niższe od średniej europejskiej oraz cztery-pięć razy mniejsze niż w krajach „starej Unii” – wynika z raportu Eurstatu. Do tego nasze zarobki rosły zdecydowanie wolniej niż w innych państwach UE.
Czytaj dalej »Niskie wynagrodzenia, umowy śmieciowe oraz brak odpowiedniej polityki społecznej to główne przyczyny biedy i wykluczenia. Dane unijnego Eurostatu pokazują, że 8 proc. wszystkich europejskich pracowników żyje poniżej granicy ubóstwa. Polska ze swoimi 11 proc. biednych pracujących zajmuje niestety trzecie miejsce od końca w tej niechlubnej statystyce, po Grecji i Rumunii. Oznacza to, że podjęcie pracy, nawet w pełnym wymiarze godzin, dla co dziewiątego zatrudnionego w naszym kraju zapewnia wynagrodzenia, które zapewni życie powyżej granicy ubóstwa.
Czytaj dalej »O tym jak za średnio 13 groszy do stawki godzinowej od 2012 zamierzano zlikwidować premię efektywnościową w FAP, nie wypłacając jej jednocześnie w ogóle za 2011 można przeczytać w naszej nowej ulotce. Tymczasem wypłata premii za ubiegły rok była warunkiem jaki stawiała Solidarność na spotkaniach z dyrekcją. To są bowiem pieniądze, które pracownicy już zapracowali.
Czytaj dalej »MASZ CIEKAWĄ PROPOZYCJE
NAPISZ DO NAS!