Pliki cookie zawierają wyłącznie anonimowe informacje.
Jeśli chcesz zrezygnować z korzyści, które dają Ci pliki cookie, możesz to zrobić, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki. Tutaj dowiesz się, jak to zrobić.
Zarówno od nałożonej przez pracodawcę kary (upomnienia, nagany), jak i otrzymanego wypowiedzenia pracownik ma zawsze możliwość odwołania się. Musi jednak pamiętać o przewidzianej przez prawo procedurze, a przede wszystkim obowiązujących w niej terminach. Skutecznie odwołać się można bowiem tylko w określonym ustawowo czasie.
Czytaj dalej »Uzyskanie mandatu posła VII kadencji jest dla mnie zaszczytem i jednocześnie zobowiązaniem, aby godnie reprezentować Was i naszą Solidarność w Sejmie RP – napisał Stanisław Szwed w liście do związkowców, dziękując za każdy głos oddany w wyborach parlamentarnych.
Czytaj dalej »Zaprzestania dyskryminacyjnych działań wobec pracowników zmuszonych do skorzystania ze zwolnień lekarskich domaga się międzyzakładowa Solidarność oraz w piśmie do dyrekcji FAP zażądała wycofania wypowiedzeń umów o pracę, gdy podana jako powód absencja chorobowa, była wynikiem normalnego ryzyka zachorowania.
Czytaj dalej »Na konieczność zwiększenia stabilności zatrudnienia, a tym samym ograniczenia możliwości zawierania z pracownikami „umów śmieciowych” zwróciła uwagę Komisji Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Fiat Auto Poland w stanowisku, skierowanym do wszystkich stron dialogu społecznego.
Czytaj dalej »Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oddaliło odwołanie dyrekcji fiatowskich spółek (FAP, oba Powertrainy, Sistema i Denso), potwierdzając jednocześnie, że Władysław Rychłowski został wyznaczony mediatorem w wielozakładowym sporze zbiorowym, w którym interesy pracowników reprezentowane są przez NSZZ Solidarność Fiat Auto Poland. Chodzi o podwyżkę wynagrodzeń o 500 zł dla każdego pracownika.
Czytaj dalej »Tysiące demonstrantów protestowało w piątek 21 października 2011 na rzymskim Piazza del Popolo w obronie praw pracowniczych i poszanowania umów zbiorowych przez Fiata. Jednocześnie we wszystkich włoskich zakładach koncernu odbył się ośmiogodzinny strajk, do którego wezwał FIOM (Federazione Impiegati Operai Metallurgici), najliczniejszy z działających w nich związków zawodowych. W odpowiedzi przedstawiciele Fiata ogłosili, że zrezygnują z produkcji we Włoszech, jeśli większość pracowników odrzuci plany restrukturyzacji fabryk i cięcia kosztów.
Czytaj dalej »Według danych niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Motoryzacyjnego (VDA – Verband der Autombilindustrie), godzina pracy włoskiego robotnika kosztuje koncern Fiata 27,69 euro, podczas gdy polskiego jedynie 7,52 euro, czyli blisko cztery razy mniej.
Czytaj dalej »MASZ CIEKAWĄ PROPOZYCJE
NAPISZ DO NAS!