Pliki cookie zawierają wyłącznie anonimowe informacje.
Jeśli chcesz zrezygnować z korzyści, które dają Ci pliki cookie, możesz to zrobić, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki. Tutaj dowiesz się, jak to zrobić.
Nie jestem PR-owcem premiera, żebym udawał, że toczy się jakikolwiek dialog – podkreśla Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Solidarność w wywiadzie dla „Tygodnika Solidarność”. Jednocześnie przypominając, że tylko wycofanie kontrowersyjnej ustawy wprowadzający elastyczny czas prac może powstrzymać jesienne protesty społeczne.
Czytaj dalej »Dialog jest szczątkowy – potwierdził Marek Goliszewski, prezes Business Centre Club (BCC) w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”. Zauważył również, że taka sytuacja doskwiera także odpowiedzialnym pracodawcom, którzy z tego właśnie powodu… wycofali się z prac w komisji trójstronnej.
Czytaj dalej »Bernadette Segol, sekretarz generalna Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych (ETCU – European Trade Union Confederation) oraz Sharan Burrow, sekretarz generalna Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych (ITCU – International Trade Union Confederation) w oficjalnych pismach zwróciły się do premiera polskiego rządu z apelem o przywrócenie warunków dla rzeczywistego i skutecznego dialogu społecznego w Polsce.
Czytaj dalej »Dość lekceważenia społeczeństwa – to hasło ogólnopolskich wrześniowych protestów pracowniczych. Podczas czwartkowego (18 lipca 2013) spotkania Międzyzwiązkowego Krajowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego liderzy central związkowych ogłosili, że na razie główne protesty zaplanowane są na cztery dni, od 11 do 14 września 2013.
Czytaj dalej »Fiat zawiesił nowe inwestycje we Włoszech do czasu uzyskania jasności o skutkach wyroku sądu, który uznał część przepisów pracowniczych za niezgodne z konstytucją podały media, cytując za agencją Reuters oświadczenie Sergio Marchionne, dyrektora generalnego Fiat/Chrysler. Jednocześnie zagroził on przeniesieniem produkcji planowanych nowych modeli Alfa Romeo i Maserati poza Włochy.
Czytaj dalej »Im bardziej elastyczny jest rynek pracy, tym niższe są płace – przekonuje Heiner Flassbeck, ekonomista i były niemiecki minister finansów w ostatnim numerze „Polityki”. Dodając, że niskie płace to efekt niszczenia związków zawodowych, walczących o godne wynagrodzenia.
Czytaj dalej »Duża, ogólnopolska akcja związkowa w Warszawie rozpocznie się 11 września 2013 – ogłosili szefowie trzech ogólnopolskich central związkowych: Piotr Duda (NSZZ Solidarność), Jan Guz (OPZZ) oraz Tadeusz Chwałka (Forum ZZ), po czwartkowym posiedzeniu Ogólnopolskiego Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego. Jednocześnie zapowiedzieli, że dają rządowi jeszcze dwa miesiące na spełnienie postulatów pracowniczych.
Czytaj dalej »MASZ CIEKAWĄ PROPOZYCJE
NAPISZ DO NAS!