Pliki cookie zawierają wyłącznie anonimowe informacje.
Jeśli chcesz zrezygnować z korzyści, które dają Ci pliki cookie, możesz to zrobić, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki. Tutaj dowiesz się, jak to zrobić.
Trybunał Konstytucyjny w wyroku z 2 października 2012 uznał za niekonstytucyjny przepis odbierający pracownikom dodatkowy dzień wolny za święto przypadające w dzień harmonogramowo wolny od pracy. Jak orzekł Trybunał obowiązujący od początku 2011 art. 130 § 21 Kodeksu Pracy jest niezgody z konstytucyjną zasadą równości oraz bezpodstawnie różnicuje liczbę dni wolnych od pracy przysługujących pracownikom. Wniosek do Trybunału o sprawdzenie zgodności nowelizacji Kodeksu Pracy z Konstytucją złożył półtora roku temu NSZZ Solidarność.
Czytaj dalej »Nie tylko związkowców Solidarności, ani wszystkich dla których ważne jest poszanowanie praw pracowniczych, obywatelskich i narodowej tradycji nie powinno zabraknąć w ogólnopolskim marszu „Obudź się Polsko!”, który w sobotę, 29 września 2012 przejdzie ulicami Warszawy pod hasłami: wolności dla mediów i zgromadzeń, podwyższenia płacy minimalnej, wycofania się z ustawy wydłużającej wiek emerytalny, ograniczenia patologii rynku pracy (w tym stosowania umów śmieciowych) oraz na rzecz stabilnego zatrudnienia.
Czytaj dalej »Polski pracownik i polska praca umiera – mówi Piotr Duda, przewodniczący Solidarności do uczestników jubileuszowej XXX Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę. – Umiera, bo rządzący w naszym kraju, z pracownika chcą zrobić bezduszny automat do produkcji dóbr, z których korzystać mają tylko nieliczni. Dziś coraz więcej polskich pracowników to pracujący biedacy, pracują ciężko i mimo to muszą korzystać z pomocy społecznej.
Czytaj dalej »Dramatycznie rosnące koszty utrzymania, bieda zaglądająca w oczy polskim rodzinom, praca na umowy śmieciowe oraz bezrobocie zmuszające młodych ludzi do emigracji za chlebem, wybór pomiędzy głodowymi emeryturami lub pracą do śmierci – to tylko część tematów na jakie będą odpowiadać posłowie podczas wysłuchania publicznego parlamentarzystów Podbeskidzia, które odbędzie się w piątek, 21 września 2012 na Placu Chrobrego w Bielsku-Białej. Każdy będzie tam miał okazję zadać posłom pytanie dotyczące Polski i jej przyszłości. Sprawdź, co mają do powiedzenia ludzie reprezentujący nasz region w Sejmie. Wysłuchanie publiczne rozpocznie się o godz. 15.30.
Czytaj dalej »Setki pracowników Fiata z całej Europy protestowały w piątek, 7 września 2012 przed turyńską centralą koncernu przeciwko zamknięciu pięciu zakładów wchodzącej w skład Fiat Industriale grupy Iveco (Iveco, Irisbus, Magirus) prowadzącego do likwidacji co najmniej 1.100 miejsc pracy oraz ignorowaniu dialogu społecznego. Wśród manifestujących solidarność z ludźmi broniącymi swoich zakładów i warsztatów pracy nie zabrakło przedstawicieli międzyzakładowej Solidarności Fiat Auto Poland.
Czytaj dalej »Do zaprzestania działań, mających na celu zastraszanie i szykanowanie związkowców wezwali kierownictwo Fiat Auto Poland delegaci na WZD NSZZ Solidarność Regionu Podbeskidzie. W przyjętym stanowisku podkreślono, że utrudnianie działalności związkowej czy nakłanianie pracowników do wypisywania się ze związku nie mają nic wspólnego z partnerstwem i dialogiem społecznym.
Czytaj dalej »Uczniowie, którzy nie zdecydują się na zadawanie historii na maturze – czyli ok. 88 proc. wszystkich – od tego roku szkolnego zakończą naukę tego przedmiotu po pierwszej klasie szkoły średniej. To efekt rozporządzeniem pani minister w rządzie D. Tuska (swoją drogą magistra historii) całkowicie marginalizującego naukę dziejów narodowych, a tym samym prowadzący do wyrugowania dziejów ojczystych z kanonu wiedzy młodych Polaków. Dlatego trzeba stanowczo przeciwstawić się takim działaniom obecnego rządu, składając podpis poparcia pod obywatelską inicjatywą „Przywracamy lekcje historii do szkół”.
Czytaj dalej »MASZ CIEKAWĄ PROPOZYCJE
NAPISZ DO NAS!