Pliki cookie zawierają wyłącznie anonimowe informacje.
Jeśli chcesz zrezygnować z korzyści, które dają Ci pliki cookie, możesz to zrobić, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki. Tutaj dowiesz się, jak to zrobić.
Bramki termowizyjne zostaną zainstalowane przy wejściu na teren zakładów FCA Poland w Tychach oraz FCA Powertrain Poland w Bielsku-Białej. W piątek, 17 kwietnia 2020, podczas spotkania ze związkami zawodowymi podpisane zostały regulaminy ustalające zasady pomiaru temperatury ciała osób wchodzących na teren obu fabryk. Jednocześnie ogłoszono, że obecny spowodowany epidemią COVID-19 przestój ekonomiczny w FCA Poland oraz FCA Powertrain potrwa co najmniej do końca kwietnia.
Czytaj dalej »Audi, Hyundai, Renault i Dacia to pierwsze firmy motoryzacyjne wznawiające produkcję w Europie, po przymusowym zamknięciu zakładów wywołanych epidemią COVID-19. Na początek jednak w nie pełnym wymiarze. FCA planuje przywrócenie pracy swoich polskich zakładach od 4 maja.
Czytaj dalej »Trzymiesięczny przestój ekonomiczny – od 15 kwietnia do 15 lipca 2020 – w związku z pandemią koronawirusa wprowadzono w ASK Poland. Pracownicy bezpośredniej produkcji w czasie przestoju otrzymywać będą wynagrodzenie wynikające z osobistych stawek zaszeregowania (minimalna płaca gwarantowana – MPG), zaś pracownicy pośredniej produkcji, magazynierzy oraz wskazani pracownicy biurowi – 80 proc. wynagrodzenia zasadniczego. W obu przypadkach nie może to być jednak mniej niż wysokości ustawowej płacy minimalnej (wynoszącej obecnie 2.600 zł brutto – więcej czytaj tutaj).
Czytaj dalej »Znaczący (o 30 proc.) spadek obrotów gospodarczych spowodowany epidemią COVID-19 spowodował, że od 14 kwietnia do 30 czerwca 2020, czyli przez dwa i pół miesiąca, wszyscy pracownicy czechowickiego Marpolu będą mieli obniżony o 20 proc. wymiar czasu pracy (nie mniej jednak niż do połowy etatu) oraz proporcjonalnie zmniejszone – czyli do 80 proc. – wynagrodzenia. Porozumienie w tej sprawie zostało zawarte w czwartek, 9 kwietnia 2020.
Czytaj dalej »Dwa miesiące – od 1 kwietnia do 31 maja 2020 – ma trwać w bielskim Marelli przestój ekonomiczny związany z wywołaną koronawirusem SARS-CoV-2 pandemią COVID-19. Pracownicy podczas przestoju będą otrzymywać 78 proc. wynagrodzenia teoretycznego obejmującego: minimalna płacę gwarantowaną (MPG), supreminimum, premię regulaminową, dodatek funkcyjny, dodatek brygadzistowski, dodatek do bezpośredniej produkcji, wysługę lat, dodatek dla społecznych inspektorów pracy.
Czytaj dalej »Pełną stawkę wynagrodzenia zasadniczego (czyli 100 proc. minimalnej płacy gwarantowanej plus superminimum), ale bez premii i dodatków otrzymywać będą podczas przestoju ekonomicznego pracownicy tyskiego Denso Thermal Systems Polska. Taki przestój, ze względu na pandemię COVID-19 – zgodnie z porozumieniem podpisanym w środę (1 kwietnia) – może być zarządzony w Denso od początku kwietnia do końca czerwca 2020.
Czytaj dalej »MASZ CIEKAWĄ PROPOZYCJE
NAPISZ DO NAS!