Pliki cookie zawierają wyłącznie anonimowe informacje.
Jeśli chcesz zrezygnować z korzyści, które dają Ci pliki cookie, możesz to zrobić, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki. Tutaj dowiesz się, jak to zrobić.
Niskie wynagrodzenia, umowy śmieciowe oraz brak odpowiedniej polityki społecznej to główne przyczyny biedy i wykluczenia. Dane unijnego Eurostatu pokazują, że 8 proc. wszystkich europejskich pracowników żyje poniżej granicy ubóstwa. Polska ze swoimi 11 proc. biednych pracujących zajmuje niestety trzecie miejsce od końca w tej niechlubnej statystyce, po Grecji i Rumunii. Oznacza to, że podjęcie pracy, nawet w pełnym wymiarze godzin, dla co dziewiątego zatrudnionego w naszym kraju zapewnia wynagrodzenia, które zapewni życie powyżej granicy ubóstwa.
Czytaj dalej »O tym jak za średnio 13 groszy do stawki godzinowej od 2012 zamierzano zlikwidować premię efektywnościową w FAP, nie wypłacając jej jednocześnie w ogóle za 2011 można przeczytać w naszej nowej ulotce. Tymczasem wypłata premii za ubiegły rok była warunkiem jaki stawiała Solidarność na spotkaniach z dyrekcją. To są bowiem pieniądze, które pracownicy już zapracowali.
Czytaj dalej »Zapraszamy wszystkich na XIII Ogólnopolską Pielgrzymkę NSZZ Solidarność do Sanktuarium Matki Bolesnej Królowej Polski w Licheniu, która odbędzie się pod hasłem Maryja Matką w naszym Domu 28-29 kwietnia 2012.
Czytaj dalej »Wniesienie do Sejmu trzech projektów własnych ustaw – o systemie ubezpieczeń społecznych, prewencji wypadkowej i pracy tymczasowej – zapowiedział NSZZ Solidarność. To początek legislacyjnej ofensywy związkowej, będącej odpowiedzią na wezwanie szefa rządu zgłoszone 30 marca 2012 z sejmowej trybuny, aby Solidarność nie tylko zbierała podpisy, ale składała swoje propozycje.
Czytaj dalej »Jak wynika z opublikowanych w prasie danych Eurostatu w 2011 średnia wynagrodzenie w Polsce wyniosło 800 euro brutto (nieco ponad 550 euro „na rękę”). Ponad dwa razy lepiej od nas zarabiają „bankrutujący” Grecy (1.662 euro), a jeszcze więcej protestujący Hiszpanie (2.089 euro). Trzy razy lepszymi zarobkami mogą się pochwalić Niemcy (2.447 euro), ponad czterokrotnymi wyższymi od polskich Irlandczycy (3.497 euro), a pięciokrotnymi – Luksemburczycy (4.056 euro).
Czytaj dalej »Posłowie rządzącej koalicji za nic mieli w miniony piątek (30 marca 2012) głosy dwóch milionów Polaków, którzy podpisali się pod wnioskiem o referendum w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego i postanowili, że nie będziemy mogli się wypowiedzieć, czy chcemy pracować po grób. Tym samym w arogancki sposób potwierdzono, że w obecnej sejmowej kadencji – wbrew Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej – suwerenem nie jest Naród, tylko partyjne interesy rządzących.
Czytaj dalej »MASZ CIEKAWĄ PROPOZYCJE
NAPISZ DO NAS!