Pliki cookie zawierają wyłącznie anonimowe informacje.
Jeśli chcesz zrezygnować z korzyści, które dają Ci pliki cookie, możesz to zrobić, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki. Tutaj dowiesz się, jak to zrobić.
Utrzymanie wsparcia dla rodzin (w tym szczególnie programów 500+ i 13 emerytura); ochrona miejsca pracy; wprowadzenie dodatku solidarnościowego dla tych, którzy utracili pracę w czasach epidemii; walka z ubóstwem i wykluczeniem społecznym; wsparcie ochrony zdrowia w ramach systemu publicznej służby zdrowia; wzmocnienie dialogu społecznego oraz stanie na straży ochronnej funkcji prawa pracy – to tylko niektóre z punktów zapisanych w Umowie programowej zawartej we wtorek 5 maja 2020 pomiędzy przewodniczącym NSZZ Solidarność Piotrem Dudą, a prezydentem Andrzejem Dudą. Pełną treść umowy programowej można przeczytać tutaj.
Czytaj dalej »Pracownicy wszystkich działów FCA Services przez najbliższe trzy miesiące – od 1 maja do 31 lipca 2020 – będą mieli obniżony o 20 proc. wymiar czasu pracy (nie mniej jednak niż do połowy etatu) oraz proporcjonalnie zmniejszone – czyli do 80 proc. – wynagrodzenia. To efekt spadku obrotów spowodowany pandemią COVID-19.
Czytaj dalej »Bramki termowizyjne zostaną zainstalowane przy wejściu na teren zakładów FCA Poland w Tychach oraz FCA Powertrain Poland w Bielsku-Białej. W piątek, 17 kwietnia 2020, podczas spotkania ze związkami zawodowymi podpisane zostały regulaminy ustalające zasady pomiaru temperatury ciała osób wchodzących na teren obu fabryk. Jednocześnie ogłoszono, że obecny spowodowany epidemią COVID-19 przestój ekonomiczny w FCA Poland oraz FCA Powertrain potrwa co najmniej do końca kwietnia.
Czytaj dalej »Audi, Hyundai, Renault i Dacia to pierwsze firmy motoryzacyjne wznawiające produkcję w Europie, po przymusowym zamknięciu zakładów wywołanych epidemią COVID-19. Na początek jednak w nie pełnym wymiarze. FCA planuje przywrócenie pracy swoich polskich zakładach od 4 maja.
Czytaj dalej »Trzymiesięczny przestój ekonomiczny – od 15 kwietnia do 15 lipca 2020 – w związku z pandemią koronawirusa wprowadzono w ASK Poland. Pracownicy bezpośredniej produkcji w czasie przestoju otrzymywać będą wynagrodzenie wynikające z osobistych stawek zaszeregowania (minimalna płaca gwarantowana – MPG), zaś pracownicy pośredniej produkcji, magazynierzy oraz wskazani pracownicy biurowi – 80 proc. wynagrodzenia zasadniczego. W obu przypadkach nie może to być jednak mniej niż wysokości ustawowej płacy minimalnej (wynoszącej obecnie 2.600 zł brutto – więcej czytaj tutaj).
Czytaj dalej »Znaczący (o 30 proc.) spadek obrotów gospodarczych spowodowany epidemią COVID-19 spowodował, że od 14 kwietnia do 30 czerwca 2020, czyli przez dwa i pół miesiąca, wszyscy pracownicy czechowickiego Marpolu będą mieli obniżony o 20 proc. wymiar czasu pracy (nie mniej jednak niż do połowy etatu) oraz proporcjonalnie zmniejszone – czyli do 80 proc. – wynagrodzenia. Porozumienie w tej sprawie zostało zawarte w czwartek, 9 kwietnia 2020.
Czytaj dalej »MASZ CIEKAWĄ PROPOZYCJE
NAPISZ DO NAS!