Pliki cookie zawierają wyłącznie anonimowe informacje.
Jeśli chcesz zrezygnować z korzyści, które dają Ci pliki cookie, możesz to zrobić, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki. Tutaj dowiesz się, jak to zrobić.
Działające wspólnie reprezentatywne ogólnopolskie centrale związkowe – NSZZ Solidarność, OPZZ i Forum ZZ – domagają się od rządu działań, których celem będzie ochrona miejsc pracy, pomoc przedsiębiorcom utrzymującym zatrudnienie w czasie kryzysu, ograniczenia szkodliwej dla całego państwa plagi umów śmieciowych, mądrego wsparcia polskiej rodziny. Zamiast tego mamy niekorzystnych dla pracowników zmian w Kodeksie Pracy i kolejne odsłony spektaklu szyderstw i kpin z obywateli. Musimy w końcu to przerwać! Razem powiedzmy rządzącym STOP - dość lekceważenia społeczeństwa.
Czytaj dalej »Pracodawcy wykorzystują kryzys ekonomiczny jako pretekst, by ograniczać prawa pracownicze. Wracamy do XIX-wiecznego kapitalizmu, w którym one nie obowiązywały – stwierdził prof. Ryszard Bugaj, ekonomista, jeden z rzeczników społecznej gospodarki rynkowej podczas obrad Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.
Czytaj dalej »Wycieczkę do parku rozrywki Miasteczko Twinpigs w Żorach organizuje w sobotę 7 września 2013 międzyzakładowa Solidarność FAP. To jedyne miejsce w Polsce, które pozwala przenieść się w czasy i miejsca znane z filmowych westernów.
Czytaj dalej »Pod hasłem „Dość Lekceważenia Społeczeństwa” odbywać się będą w Warszawie czterodniowe (11-14 września 2013) protesty uliczne, których kulminacją będzie w sobotę 14 września największa od 1989 manifestacja Polaków. Nie powinno tam zabraknąć nikogo, kto nie zgadza się ze zmianami w Kodeksie Pracy (elastyczny czas pracy, roczny okres rozliczeniowy), oznaczającym, że pracować będziemy coraz więcej, a zarabiać mniej, nie zgadza się z wydłużonym do 67 lat wiekiem emerytalnym, czyli w wielu wypadkach pracą aż do śmierci oraz ignorowaniem obywateli przez władze. Zapisy chętnych na wyjazd na manifestację do Warszawy przyjmowane są w związkowych siedzibach międzyzakładowej Solidarność FAP.
Czytaj dalej »Celem dialogu społecznego jest szukanie porozumienia, kompromisu, z poszanowaniem partnerów – przypomina Marcin Tyrna, przewodniczący Regionu Podbeskidzie NSZZ Solidarność na łamach „Kroniki Beskidzkiej”, wyrażając wątpliwość, czy kiedykolwiek w ostatnich latach taki dialog był w naszym kraju prowadzony. – To sytuacja szalenie niebezpieczne. Bo jeśli nie ma rozmów, negocjacji to „dialog” przenosi się na ulice – dodaje Stanisław Szwed, poseł ziemi podbeskidzkiej.
Czytaj dalej »Wszystkich związkowców-wędkarzy zapraszamy na zawody o Puchar Przewodniczącego Regionu Podbeskidzie NSZZ Solidarność, które odbędą się w sobotę 31 sierpnia 2013 na łowisku Bąków.
Czytaj dalej »W każdy piątek, od początku sierpnia aż do ogólnopolskiego protestu 11-14 września 2013 (więcej czytaj tutaj) NSZZ Solidarność gości na łamach „Gazety Polskiej Codziennej”, w której ukazuje się specjalna związkowa strona. Informujemy na niej o naszych postulatach, działaniach oraz reagujemy na inspirowane przez władzę antyzwiązkowe ataki, których w dyspozycyjnych mediach w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej.
Czytaj dalej »MASZ CIEKAWĄ PROPOZYCJE
NAPISZ DO NAS!