Pliki cookie zawierają wyłącznie anonimowe informacje.
Jeśli chcesz zrezygnować z korzyści, które dają Ci pliki cookie, możesz to zrobić, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki. Tutaj dowiesz się, jak to zrobić.
Podczas spotkania związków zawodowych z dyrekcją Fiat GM Powertrain, które odbyło się w sobotę, 29 maja, poinformowano, że planowana dzienna wielkość produkcji do wakacji to 2.150 sztuk, od września – 2.000, natomiast przy końcu 2010 roku 1.900 sztuk. Jednocześnie do końca maja 2010 wszyscy pracownicy FGP zatrudnieni w Fiat Auto Poland w Tychach wrócą do Bielska, ale nadal około 100 pracowników FGP pozostanie jeszcze u innych pracodawców. Do pracy wrócą natomiast osoby będące na urlopach bezpłatnym.
Czytaj dalej »Wypłaty premii efektywnościowej za 2009 rok w wysokości odpowiadającej – zgodnie z jej nazwą – wydajności, efektywności oraz zaangażowaniu załogi domagać się będziemy pikietując przed Fiat Auto Polnad w poniedziałek, 31 maja o godz. 1400.
Czytaj dalej »Półprawda to najbardziej niebezpieczne kłamstwo, mówi niemieckie przysłowie. Niestety w przypadku medialnych doniesień o lokalizacji produkcji nowego modelu Pandy półprawdy i przeinaczeń jest zdecydowanie więcej niż rzetelnych informacji. Po pierwsze Fiat nie przenosi produkcji Pandy pod Neapol, tylko zamierza w Pomigliano d’Arco wytwarzać – od połowy 2011 – jej nową wersję, nazywaną roboczo Panda III. Natomiast obecna Panda Nouva nadal powstawać będzie w Tychach. Potwierdził to Enrico Pavoni, prezes FAP podczas niedawnego (31 maja – 2 czerwca) Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, deklarując, że w naszym zakładzie „Panda będzie produkowana w 2011 roku i także w 2012”. Warto przy tym pamiętać, że wytwarzany do 2003 pierwszy model Pandy też nie powstawał w Polsce, lecz w zakładach Termini Imerese na Sycylii.
Czytaj dalej »Brak wymaganego przez ustawę porozumienia dyrekcji ze wszystkim reprezentatywnymi związkami zawodowymi FAP w sprawie wydłużenia do pół roku, czyli do końca września 2010 r., bieżącego okresu rozliczeniowego nie ma wpływu na ogłoszenie 26 czerwca roboczą sobotą zbiorową. Szeroko traktowane „szczególne potrzeby pracodawcy” zapisane w art. 151 §1 pkt. 2 Kodeksu Pracy pozwalają dyrekcji na organizację tego dnia pracy.
Czytaj dalej »Cudownym środkiem do rozwiązywania wszelkich problemów, nie tylko załogi naszego zakładu, ale wręcz całego koncernu ma być – zdaniem autorów pomysłu – powołanie do życia „unii związków zawodowych”, czyli bytu niemające dokładnie żadnego umocowania prawnego.
Czytaj dalej »Zawierając dowolną umową (a każde porozumienie z prawnego punktu widzenia jest umową) należy pamiętać, że oznacza to zgodę na wszelkie wynikające z niej konsekwencje. Dlatego też treść dokumentów trzeba starannie analizować i uważać co się podpisuje.
Czytaj dalej »MASZ CIEKAWĄ PROPOZYCJE
NAPISZ DO NAS!